منطقه جمیرا(Jumeirah):

جمیرا منطقه ای زیبا در مجاورت دریاست.سواحل شنی جمیرا غروب زیبا و دیدنی دارد و صدای دلنواز و روح افزای دریا،مخصوصا در ایام معتدل دبی،لحظات خوش و خاطره انگیزی را به شما ارزانی می دارد.
معمولا در روزهای تعطیل و زمانی که دریا کمی طوفانی است و باد ملایمی می وزد در ساحل جمیرا و در نزدیکی برج العرب،حرکات زیبای موج سواران و سایر ورزش های آبی دیدنی است.در خیابان جمیرا تعداد زیادی مرکز خرید،رستوران و کافی شاپ،مجتمع های درمانی و پزشکی،سالن های مدرن تفریحی ورزشی و نیز ویلاهای مجلل،مدرن و گران قیمت واقع شده اند.مسجد زیبا و معروف جمیرا و مراکز خرید جمیرا پالم استریت و مرکاتو در این ناحیه قرار دارند.هتل های معروف برج العرب و جمیرا بیچ،شهربازی آبی واید وادی و نیز مدینه جمیرا در امتداد این خیابان قرار دارند.پروژه معروف پالم(نخل)،دبی مارینا و سرمایه گذار در این ناحیه است.منطقه آزاد جبل علی (بزرگ ترین منطقه صنعتی خاورمیانه)نیز در همین راستا قرار دارد.

 
 
 

عود میثا:

خیابان دیگر در بردبی عود میثا نام دارد که در مجاورت خیابان های ام هریر و زعیبل قرار دارد.باشگاه (نادی) ایرانیان،باشگاه النصر،لامسی پلازا،وافی سیتی،هتل گراند حیات و پارک زیبای خور در این ناحیه قرار دارد.وافی سیتی در شب و روز دیدنی است و زیبایی های منحصر به فردی دارد. در ادامه مسیر به سمت پل قرهود،شهر بازی مهیج واندرلند در نزدیکی شهرک تفریحی دیگری به نام البوم مشاهده می شود.
البوم دارای کلوپ های ورزشی ویژه،تورهای کشتی و سایر خدمات رفاهی جهت استفاده توریست و ساکنین است.پس از گذشتن از پل قرهود باشگاه بزرگ و معروف 200 هکتاری گلف به چشم می خورد.
 
 

چند پارک معروف دبی:
پارک خور (Greek Park):

مدینه الطفل،شهربازی جالب کودکان در قسمت ورودی درب 1 پارک خور واقع شده است.نواحی تفریحی : 18 زمین بازی گلف،5 سایبان بازی کودکان و سالنهای آمفی تئاتر هر یک به ظرفیت 120 نفر از امکانات تفریحی پارک به حساب می آیند.رستوران ها،تله کابین و پوشش گیاهی از جاذبه های دیگر پارک خور می باشد.
ساعات:8 صبح تا 11 شب هر روز هفته. روزهای چهارشنبه مخصوص خانم ها و کودکان می باشد.
 
 

پارک ساحلی جمیرا(Jumeirah Beach Park):

یک پارک آزاد ساحلی که از امکانات متنوعی برخوردار است.این پارک دارای 5 پل چوبی می باشد که بازدید کنندگان می توانند در استراحتگاه و کافه تریاهای روی پل نشسته و دریا را از نمایی زیبا بنگرد.امکانات رفاهی:کلبه های چوبی برای بازدید کنندگان وجود دارد که می توانند در آنجا به استراحت بپردازند.همچنین امکانات جالبی برای بازی های کودکان در نظر گرفته شده است.استفاده از خدمات این پارک آزاد است و هزینه ای ندارد.ساعات:شنا در سواحل شنی از 8 صبح تا غروب آفتاب ادامه دارد و بخش خدمات رفاهی آن تا 10 شب نیز فعال می باشد.شنبه ها فقط به بانوان و پسر بچه های تا 5 سال اختصاص دارد.
 
 

پارک مشرف(Mushrif Park):

پارک مشرف بزرگ ترین پارک دبی با درختان قدیمی و قدمتی 50 ساله است.موقعیت آن در شمال (الخوانیج)،جایی دور از همهمه نواحی مرکزی شهر است.این پارک دارای استخرهای شنا و سالن های ژیمناستیک و امکانات بازی های مختلفی نظیر:سوارکاری،ماشین سواری کودکان و هواپیماهای اسباب بازی می باشد.امکانات رفاهی و تفریحی:26 خانه جنگلی ویژه توریست در این پارک در نظر گرفته شده است.شتر سواری و استخر از تفریحات دیگر این پارک به حساب می آید.ساعات:8 صبح تا 11 شب،هر روز هفته
 

 

پارک ممزر(Mamzar Park):

پارک ساحلی الممزر بزرگ و زیباست و دارای 2 استخر بزرگ متشکل از 3 بخش جهت استفاده اطفال جوانان و بزرگسالان است.
امکانات رفاهی:شامل سایبان ها،اتاق های اتسراحت رستوران و کافه تریاها.28جایگاه کباب پزی مدرن،امکانات تهویه هوا و ایجاد نسیم مصنوعی در برخی قسمت های پارک و کلبه های اجاره ای ویژه جهت اقامت توریست می باشد.
ساعات:8:30 صبح تا 10:30 شب هرروز هفته،پنج شنبه،جمعه و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 صبح تا 11:30 شب و روزهای چهارشنبه مخصوص خانم ها و کودکان می باشد.
 

 

شهر بازی تفریحی-آموزشی و پارک های آبی دبی:

مدینه الطفل(Children City):

مکان:بردبی،جنب پارک واندرلند قرار دارد.ساعات بازدید:9صبح تا 21:30
 
  

پارک آبی واید وادی(wild wadi):(برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید)

مکان:نزدیک برج العرب و هتل جمیرا بیچ بنا شده است.
 
 
 
 

شهربازی و پارک آبی واندرلند(Wonder Land):

مکان:در نزدیکی پل قرهود و پارک خور واقع شده است.ساعات بازدید:3 بعدازظهر تا 9 شب هر روز و پنجشنبه و جمعه 5 بعدازظهر  تا 12 شب.
 
 
سایر مکان های تفریحی،دیدنی دبی:
باغ وحش دبی(Dubai Zoo):
باغ وحش دبی در منطقه جمیرا واقع شده است و دارای گونه های مختلف پرندگان،گربه های آفریقایی،زرافه،کروکدیل،شیر،گرگ های عربی،پلنگ،گوزن،میمون،شامپانزه،شترمرغ،سنجاب می باشد.
 
 

برج العرب(Burj Al Arab):

برج العرب بزرگ ترین هتل 7 ستاره جهان و بسیار زیبا و دیدنی است.این هتل با ارتفاع 231 متر درسال 1999 افتتاح گردید.دارای 202 اتاق دوبلکس و 128 اتاق بسیار بزرگ است.نمای بیرونی از فایبر گلاس ساخته شده و در روز بسیار سفید و براق و در شب با نور پردازی زیبا و خاصی جلوه گر است.
مکان:خیابان جمیرا
 
Loading
Loading